Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji i nie tylko budując dom lub remontując mieszkanie.

Bariery architektoniczne do tej pory były dużym problemem dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Obecnie są one pokonywane przez nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwe jest wprowadzanie do budynków różnego rodzaju podjazdów i rozwiązań usprawniających życie osób niepełnosprawnych, w szczególności tych, które poruszają się na wózku.

Projekt domu dla osób niepełnosprawnych

Na etapie projektowania można wdrożyć rozwiązania, dzięki którym dom zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanie się bardziej funkcjonalny i użyteczny, a mieszkające tam osoby niepełnosprawne będą czuły się swobodnie i staną się dużo bardziej samodzielne. W takich domach nie ma schodów, kilku kondygnacji, progów przy wejściu, jak i pomiędzy pomieszczeniami, a wszystkie miejsca związane ze zjazdami z górski są wyposażone w poręcze.

W takich domach okna umieszczane są na niższej wysokości, aby osoba niepełnosprawna mogła je otworzyć bez najmniejszego problemu. To samo tyczy się klamek, są one dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt domu dla osoby niepełnosprawnej uwzględnia także przystosowanie łazienki do jej potrzeb, tak, aby mogła z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Na pewno w takim domu osobie niepełnosprawnej będzie się mieszkało bardzo dobrze.


Zobacz również:

Główna – Budujemy dom

Główna – Budujemy dom

Podziel się

Source: budujemy-dom.co.pl/

 

 

Poleć nas

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *