Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji i nie tylko budując dom lub remontując mieszkanie.

Wymiana starych okien na nowe może przyczynić się między innymi do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Ponadto poprawi efektywność energetyczną budynku, dlatego w niektórych przypadkach jest konieczna. Niestety nie każdego właściciela domu stać na tak kosztowną inwestycję tak, więc wiele osób z niej rezygnuje. W takim przypadku można skorzystać z dofinansowania. Jednak komu przysługuje dofinansowanie do wymiany okien?

Otóż może je otrzymać każdy właściciel nieruchomości, który ma niskie dochody. Aby się ubiegać o dofinansowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek i czekać na jego rozpatrzenie. Wysokość tego typu wsparcia finansowego w dużej mierze zależy od kosztów poniesionych na zakup i wymianę okien. Dofinansowanie do wymiany okien to ogromna pomoc dla właścicieli budynków, którzy nie stać na tego typu inwestycję.

Dzięki wymianie okien na nowe, można naprawdę sporo zaoszczędzić, zwłaszcza zimą. Nowe okna to nie tylko lepszy wygląd dla całego domu, ale przede wszystkim doskonała efektywność energetyczna budynku. Tak, więc warto skorzystać z dofinansowania i wymienić je na bardziej szczelne.

Jak starać się o dofinansowanie do wymiany okien?

Komu przysługuje dofinansowanie do wymiany okien?
Komu przysługuje dofinansowanie do wymiany okien?

Aby otrzymać dofinansowanie do wymiany okien, trzeba złożyć wniosek w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Oczywiście można zrobić to stacjonarnie lub online, co jest bardzo wygodną opcją. Wypełnienie wniosku nie powinno sprawić żadnych problemów, ponieważ trzeba go tylko uzupełnić własnymi danymi. Po rozpatrzeniu wniosku właściciel budynku otrzyma decyzję. Dofinansowanie do wymiany okien to rozwiązanie, dzięki któremu wiele osób będzie mniej płaciło za ogrzewanie.

Jak już wcześniej wspomniano, złożenie wniosku jest bardzo proste, dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić. Kluczowym warunkiem otrzymania dofinansowania jest to, że okna muszą spełniać określone normy. Z tego względu nie można zakupić przypadkowych okien, tylko te, które posiadają odpowiednią przenikalność cieplną. Parametry stolarki okiennej nie mogą być inne, niż te, które uwzględniają warunki dofinansowania.

Ile wynosi dofinansowanie do wymiany okien?

Pytanie komu przysługuje dofinansowanie do wymiany okien nie jest jednym, które zadają właściciele domów jednorodzinnych. Bowiem bardzo często pytają również o wysokość dofinansowania, jakie mogą otrzymać. Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wysokość dofinansowania jest zależna od kilku czynników. Dużo zależy od dochodów właściciela budynku, a także poniesionych kosztów.

Dofinansowanie do wymiany starych okien, może wahać się między kilkadziesiąt tysięcy złotych. W niektórych przypadkach jest to dość spora kwota, która pokryje, nawet większą część poniesionych kosztów. Z całą pewnością, można powiedzieć, że warto starać się o dofinansowanie. Większość wypełnionych wniosków są pozytywnie rozpatrzone, dzięki czemu właściciele domów dostają wsparcie finansowe do wymiany starych okien na nowe.

Artykuł przygotował portal https://aranzacje.co.pl/

Poleć nas

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *