Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji i nie tylko budując dom lub remontując mieszkanie.

Klimatyzacja jest systemem, z którego korzystamy na co dzień: w pracy, domu oraz w samochodzie. Czy jednak jest bezpieczna dla naszego zdrowia? 

 Klimatyzacja może mieć negatywny wpływ na zdrowie, jeżeli niewłaściwie się z niej korzysta. Warto dbać o to, aby klimatyzacja działała poprawnie, była właściwie zainstalowana. Należy dokonywać jej regularnych przeglądów, a także wymieniać filtry. Tylko wtedy uda się osiągnąć dobre rezultaty z jej korzystania. W końcu, jeżeli klimatyzacja nie będzie czyszczona, będą gromadziły się w niej zanieczyszczenia, które następnie będą wdmuchiwane do pomieszczenia. Będziemy zmuszeni takim właśnie powietrzem oddychać, co na pewno nie będzie miało zbyt korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Zaniedbanie czyszczenia instalacji klimatyzacyjnej może więc spowodować poważne szkody dla naszego organizmu. Pojawią się częste infekcje dróg oddechowych, a także ból gardła.  

 Klimatyzacja a zdrowie
Klimatyzacja a zdrowie

 Klimatyzacja a zdrowie

Negatywny wpływ może mieć również ustawianie zbyt intensywnego chłodzenia w pomieszczeniach. Wchodząc do mocno wychłodzonego budynku z gorącej ulicy, możemy być pewni negatywnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie. Będzie to dla organizmu prawdziwy szok termiczny. Dlatego też, nigdy nie należy tak drastycznie wychładzać pomieszczeń. Temperatura między tą w pomieszczeniu a tą na zewnątrz powinna różnić się jedynie o kilka stopni. 

 Korzystając z powyższych zaleceń, klimatyzacja na pewno nie będzie miała negatywnego wpływu na nasze zdrowie i będzie zapewniała przyjemny komfort termiczny w pomieszczeniach. 


Szukasz odpowiedniej firmy do klimatyzacji zobacz koniecznie ofertę firmy remont

Klimatyzacja, pompy ciepła, rekuperacja – sprzedaż i montaż

Klimatyzacja, pompy ciepła, rekuperacja – sprzedaż i montaż

Profesjonalny projekt i montaż nowoczesne rozwiązań dla osób budujących lub remontujących dom, w naszej ofercie pompy ciepła, rekuperacja czy klimatyzacja.

Zobacz: remont.biz.pl/

Poleć nas

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *